Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist: “Bu Altcoin’de Boğa Başladı”

Bitcoin’e dair isabetli tahminleriyle ünlü Peter Brandt dün bir altcoin için önemli detaylar paylaştı. Analiste göre Ethereum için artık boğa başladı. Bu yüzden analist yukarı doğru gidişatının devam edeceğini gösteren teknik bir gösterge paylaştı. Brandt’ın 2 Kasım’da sosyal medya aracılığıyla paylaştığı görüşler, kripto para birimi için umut verici bir görünüme işaret ediyor.

Altcoin ETH için yükselen bayrak formasyonu devam sinyalleri veriyor

Brandt, 9 günlük bir sürenin ardından 23 Ekim’de tamamlanan ve devam eden bir yükselen bayrak formasyonunu gösteren önemli bir Ethereum grafiğini vurguladı. Bu formasyon, altcoin Ethereum’un yükseliş eğiliminin potansiyel olarak devam edeceğine işaret ediyor. Brandt, bu grafiği klasik bir grafik analizi örneği olarak işaretliyor. Ayrıca bayrak kırılması teyidinin traderlar ve yatırımcılar için çok önemli bir sinyal görevi görebileceğini vurguluyor.

Brandt’ın değerlendirmesi, araştırma odaklı bir dijital varlık hizmetleri sağlayıcısı olan ve son raporunda Ethereum’u çevreleyen olumsuz duyarlılığın azaldığını belirten K33 Research’ün bulgularıyla uyumludur. Rapor, altcoin Ether vadeli işlem primlerinin şu anda Chicago Opsiyon Borsası’nda (CME) Bitcoin ile aynı seviyede işlem gördüğünü gösteriyor. Ayrıca bunun altcoin ETH için olumlu bir eğilimin işareti olduğunu vurguluyor.

ETH/BTC oranının toparlanması

Şirketin baş analisti Vetle Lunde ve yönetim kurulu başkan yardımcısı Anders Helseth tarafından kaleme alınan raporda dikkat çeken vurgular var. Buna göre ETH/BTC oranının Temmuz 2022 seviyelerine düşerek dibe ulaştığı ifadeler arasında. Oranın bu şekilde dibe vurması, altcoin Ethereum’un potansiyel gücünün bir göstergesi. Özellikle de oran 0,05’e düştüğünde, Ethereum’un Bitcoin’e kıyasla yeniden canlanacağı sinyalini veriyor.

Rapor, altcoin Ethereum ve Bitcoin’in türev piyasalarındaki primler açısından yakınlaştığını kabul ediyor. CME’deki traderların Bitcoin’e güçlü bir bağlılık gösterdiklerini işaretliyor. Ayrıca bunun da vadeli işlem primleri için çift haneli fiyatlar ödeme isteklerine yansıdığını belirtiyor. Ayrıca, kurumsal yatırımcı talebi de bu olumlu piyasa görünümünde önemli bir rol oynadı.

Küresel piyasalardaki gelişmeler

K33 analistleri ayrıca denizaşırı sürekli ticaret piyasalarında “negatiften nötre” doğru bir kayma olduğuna dikkat çekti. Bitcoin’in yeni yılın en yüksek seviyelerine ulaşmasıyla birlikte açığa satışlar azaldı. Diğer taraftan long odaklı işlemler artarak piyasa duyarlılığının iyileştiğine işaret etti.

Bitcoin ve altcoin odaklı türev piyasalar olumlu gelişmeler sergiliyor. Rapora göre spot ticaret tarafında henüz benzer bir iyimser hava yok. Piyasa tepkilerinin hâlâ ağırlıklı olarak fiyat hareketlerinden kaynaklandığı vurgusu var. Kriptokoin.com olarak baktığımızda aktif işlem dönemlerinde hacimlerin yükseldiği ve ardından geri çekildiği görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x