Muhammed Yakut’un Eşi ve Oğlu Gözaltına Alındı: 200 Bin Dolarlık Para Trafiği

Türkiye, seçim öncesi yaptığı paylaşımlarla dikkat çeken ve İspanya’da gözaltına alınan Muhammed Yakut’un iadesini talep etmişti. Yakut’un, Türkiye’de bulunan eşi ve oğlu da şüpheli para trafiği nedeniyle gözaltına alındı ve adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

Muhammed Yakut, İspanya’da gözaltına alınmış ve Türkiye resmi kanallardan iadesini talep etmişti.

Muhammed Yakut’un eşi ve oğlu ise İstanbul’da gözaltına alındı.

HaberTürk’ten Ceylan Sever’in haberine göre, polis takip esnasında Muhammed Yakut’un eşi G.S.’nin, buluştuğu kişilerden 100 ila 200 bin dolar arasında elden para aldığını fark etti.

Sorguda Muhammed Yakut’un eşi G.S. ve oğlu H.C.‘ye bu dikkat çeken para trafiği soruldu. G.S. ifadesinde, Ankara’da yaptıkları ticari bir işten dolayı alacakları olduğunu iddia etti.

Ayrıca Muhammed Yakut’un videoları neden çektiği de sorgunun konularından biriydi. HTS kayıtlarına göre ortak sinyal verdikleri zamanlarda bu videolar için birlikte hareket edip etmedikleri de şüphelilere yöneltilen sorular arasındaydı. Uzun süren ifadede Muhammed Yakut’un eşi ve oğlu hiçbir suçlamayı kabul etmedi. İşlemlerin tamamlanmasının ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x