Uludağ’da sömestr sonu izdihamı! Yoğunluk yaşanıyor

İHA

Türkiye’nin önde gelen kış turizm merkezi Uludağ’a somestir tatilinin son hafta sonunda aileleriyle birlikte gelen binlerce vatandaş, güzel havanın tadını çıkarttı.

Hava sıcaklığının -7 derece olduğu Uludağ’daki kayak pistlerindeki kar kalınlığı 68 santimetre olarak ölçüldü.

Kar yağışı etkisini gösterecek

Ziyaretçi akınına uğrayan Uludağ’da yerli ve yabancı turistlerin eğlendiği görülürken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün hava tahminlerine göre önümüzdeki cuma günü itibariyle kar yağışı etkisini gösterecek.

Kalabalık görüntülendi

Sömestir tatilinin tadını sevenleriyle çıkaran vatandaşlar o anları ölümsüzleştirmek için fotoğraf çektirirken, ziyaretçi akınına uğrayan Uludağ’da yoğunluk havadan böyle görüntülendi.

kar ve güneşin keyfini çıkaran vatandaşlar, sevenleriyle hoş vakit geçirdiğini belirtirken, “Güzel bir hafta sonu, Uludağ her zamanki gibi muhteşem. Herkese tavsiye ediyoruz” mesajı verdi.

41 bin araç girdi

Öte yandan doluluk oranlarının yüzde 60 seviyesinde seyrettiği Uludağ’da iki haftalık sömestr tatili boyunca 41 bin aracın Milli Park gişelerinden giriş yaptığı kayıtlara yansıdı.

Fiyatlar dudak uçuklatıyor

Uludağ’da devlet misafirhanelerinin günlük ücretleri bin ila bin 500 lira arasında değişirken, bu rakam yıldızlı otellerde kişi başı günlük 10 bin lira ile 45 bin lira arasında değişiyor

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x